O fundacji

Tak jakby bóg postanowił poddać próbie całą ludzką zdolność podziału i utrzymywał mieszkańców Macondo w ciągłym ruchu wahadłowym między zachwytem i rozczarowaniem, zwątpieniem i rewelacją, do ostateczności, w której nikt już nie mógł ustalić na pewno, gdzie się zaczyna i gdzie się kończy rzeczywistość.Gabriel Garcia Marquez „Sto lat samotności”

 

Fundacja Rozwoju Kultury i Sztuki Macondo to organizacja, która została stworzona, by zacierać granicę między tym co możliwe i niemożliwe, realne, urojone, absurdalne, nierzeczywiste, logiczne, surrealistyczne, dziwne, nieznane – czyli dostrzegać i wydobywać marquezowski realizm magiczny w codzienności.
Fundacja zajmuje się głównie organizowaniem różnorodnych wydarzeń w naszej siedzibie, gdzie każdego miesiąca odbywają się koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania literackie, podróżnicze oraz dyskusje.

Dzięki domowej, swobodnej atmosferze tworzymy unikatową przestrzeń, w której nasi bywalcy czują się bezpiecznie, gdzie rozmawiamy o wszystkim, łamiemy stereotypy, łączymy ludzi bez względu na wiek, wykształcenie, płeć i pochodzenie, proponując często kulturę nie łatwą i wymagającą jednocześnie zgadzamy się zarówno na jej niezrozumienie jak i zachwyt. Im różniejsi ludzie, gusta i opinie tym ciekawsze spotkanie. Nie spieszymy się. Pozwalamy się zasiedzieć, mówić dużo, albo milczeć, słuchać, oglądać, komentować kontemplować.

 


Statut Fundacji  Rozwoju Kultury i Sztuki „Macondo”